Niekonwencjonalne lampy? Świet(l)nie!

By on 16.12.2014 in Oświetlenie

Niekonwencjonalne lampy? Świet(l)nie!

Oświetlenie, które zaskoczy każdego gościa twojego domu jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wizyta w sklepie z materiałami budowlanymi i odrobina fantazji. Dzięki oryginalnemu oświetleniu dom i ogród nabiorą blasku. Dosłownie.

 

Pojedyncze, centralne oświetlenie, czyli nudny żyrandol dyndający na suficie to już przeżytek. Teraz jest tyle możliwości na różnorodne oświetlenia, podświetlenia i doświetlenia, że nieskorzystanie z tych świet(l)nych inspiracji jest grzechem. Zaczynając od kuchni, przez salon, łazienkę a kończąc na ogrodzie – wszędzie można zastosować coś fikuśnego.

W kuchni duża ilość punktów oświetleniowych jest niezbędna. Lampa nad stołem to standard, ale już nad wyspą czy półwyspem wcale nie musimy mieć zwykłej lampy. Znacznie ciekawiej wygląda kurtyna światłowodowa. Mycie naczyń, gotowanie, krojenie wymagają precyzji, dlatego pod szafką nad zlewem powinny znaleźć się panele LED, które nie nagrzewają się, więc nie będą uciążliwe dla gospodyni domowej. Półki na których stoją alkohole prezentują się lepiej, jeśli są podświetlone.

Łazienka to nie tylko światło centralne i oświetlone lustro. Żarówki LED w specjalnej oprawie nie przepuszczającej wilgoć można instalować nawet w kabinie prysznicowej.

Pokój dziecko powinien wyglądać jak plac zabaw. Im więcej zabawek, kolorów i atrakcji, tym lepiej. Dlatego podświetlane obrazy to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kinkietów, które od tej pory mogą służyć co najwyżej jako wieszak na ubrania.

Ogród nie może pozostać w tyle. Tutaj najlepiej wykorzystać lampy solarne, które w dzień kumulują energię z promieni słonecznych, natomiast w nocy oddają ją w postaci światła. Takie lampi są bardzo wygodne, bo nie trzeba zakładać żadnych przewodów. Wystarczy umieścić je w dowolnym miejscu w taki sposób, aby cień nie zakrywał panelu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *