Mieszkanie idealne!

By on 11.09.2015 in Porady

Mieszkanie idealne!

W dzisiejszych czasach, szczególnie w dużych miastach większość osób rezygnuje z zakupu mieszkań na rzecz wynajmu. Dzieje się tak głównie za sprawą pieniędzy, a właściwie ich braku, jakie polskie społeczeństwo przezywa nieustannie od kilku wieków.

Rynek wynajmu nieruchomości działa zatem bardzo prężnie prezentując wszystkim zainteresowanym co rusz nowe propozycje mieszkaniowe. Jak zatem spośród gąszczu ofert zainteresować potencjalnego wynajmującego akurat naszą?

Liczy się pierwsze wrażenie

Portali na których prezentowane są oferty mieszkań jest bardzo dużo. Nie mówiąc już o tym ile mieszkań prześciga się na nich w atrakcyjnych cenach, lokalizacjach i fotografiach.

blat z corianu

Skąd zatem wiedzieć, jak przykuć uwagę akurat nasza ofertą? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, co rzeczywiście jest istotne w naszym ogłoszeniu: być może jest to atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta, cena mieszkania, ciekawy rozstaw pomieszczeń albo fakt, że mieszkanie znajduje się w nowym budynku, niedawno oddanym do użytku.

Ogłoszenie to jedno, a rzeczywistość to drugie. Nigdy nie podawajmy w nim nieprawdziwych informacji, oglądający mieszkanie i tak prędzej czy później zobaczy bowiem mieszkanie i z pewnością wychwyci wszystkie niejasności.

Jak przygotować mieszkanie?

Wnętrze przede wszystkim powinno być przyjazne dla oglądających. Już na pierwszy rzut oka powinni oni poczuć się w danym wnętrzu, jak we własnym domu. Czyste ściany, zadbana łazienka i kuchnia oraz skromne, ale w miarę nowoczesne meble z pewnością im w tym pomogą.

Dobrym trikiem jest także uczynienie lokalu optycznie większym. Można tego dokonać poprzez pokrycie ścian mieszkania jasnymi kolorami farb oraz zawieszeniem luster i oświetlenia LED. Dobrym pomysłem jest również przemyślenie od nowa rozkładu gniazdek  elektrycznych (więcej na ten temat znajdziemy pod tym adresem http://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/instalacja/instalacje-elektryczne/gniazda-i-laczniki/podtynkowe/jak-rozmiescic-gniazdka-elektryczne-w-mieszkaniu.html).

Nienaganna opinia wśród sąsiadów

Nie ma się co łudzić… Sąsiedzi mogą poważnie utrudnić nam możliwość wynajmu naszego mieszkania. Wystarczy, że napotkanym, przyszłym lokatorom przekażą jakieś niepochlebne informacje na nasz temat.

Część osób z pewnością od razu niechętnie podejdzie do takiej oferty i zrezygnuje z wynajmu.

Jeśli nie do końca mamy pomysł na wypromowanie swojej oferty mieszkania udajmy się do profesjonalnego biura nieruchomości. Tam, sztab osób, które znają się na sprzedaży i wynajmie lokali z pewnością szybko znajdą dla nas potencjalnego klienta.

Biura nieruchomości działają obecnie praktycznie w każdym dużym mieście w Polsce. Nie powinniśmy mieć zatem problemu w ich odszukaniu.

Udając się do biur nieruchomości musimy jednak wziąć pod uwagę, że od udanej sprzedaży lokalu lub wynajmu odliczą dla siebie prowizję. To jednak i tak będzie nieporównywalne z nerwami, jakie normalnie czekają nas podczas kilkumiesięcznego poszukiwania dobrych lokatorów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *