Masz prysznic? Nie zapomnij o akcesoriach prysznicowych!

By on 05.01.2015 in Porady

Masz prysznic? Nie zapomnij o akcesoriach prysznicowych!

Prysznic jest tak modny i polecany przez wszystkich głównie z jednego powodu. Jakże jednak ważnego. Prysznic pozwala bowiem na nawet 50% mniejsze zużycie wody w porównaniu z tradycyjną wanną.

Ponadto szybki orzeźwiający prysznic działa na nas pobudzająco i relaksująco. Pobudza nasze ciało do życia, zwłaszcza w trudne poranki.

Co ze strumieniem wody? Wiele osób zastanawia się jaka baterie prysznicową zamontować by jak najlepiej spożytkować korzyści kąpieli.
Jedni stawiają na deszczownice, czyli kwadratowe urządzenia montowane na suficie, ewentualnie na ścianie. Woda z tego typu baterii płynie bardzo szerokim strumieniem. Aby nieco lepiej zapanować nad jej wydostawaniem się z baterii dodatkowo wyposaża się ją w baterię podtynkową.

Deszczownice są polecane ze względu na swoje możliwości ujędrniania ciała, czy wykonywania delikatnego masażu.

Inną możliwością jest zastosowanie baterii termostatycznych. Baterie te regulują temperaturę wody. Nie ma zatem obawy, że nagle na głowę wyleje nam się lodowata woda lub wrzątek. Wszystko za sprawą regulatora temperatury, który utrzymuje wszystko w odpowiednich ryzach.

Dla wszystkich tych, którzy lubią oszczędność proponuje się baterie prysznicowe z ekoprzyciskiem. O co chodzi? Rączka baterii ma zamontowane perlatory. Powodują one zmniejszenie ciśnienia wody. Nie ma jednak obawy, że nasza kąpiel nie będzie przyjemna, bo z baterii spływa zaledwie kilka kropel. Komfort prysznica nie zmniejsza się, zmniejszają się wyłącznie rachunki.

Wybór akcesoriów łazienkowych jest jak zatem widać dość szeroki. Szczególnie wymagające osoby mogą pokusić się o baterie zmieniające nasz prysznic w prawdziwą komorę do hydromasażu, dla oszczędnych można zaproponować baterię z perlatorem. Wystarczy najpierw przemyśleć na czym nam najbardziej zależy, a następnie udać się do sklepu po odpowiedni model.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *