Mały pokój dla dziecka – jak wykończyć i urządzić?

By on 24.02.2017 in Aranżacje, Kolorystyka, Urządzanie

Mały pokój dla dziecka – jak wykończyć i urządzić?

Urządzając pokój dla dziecka, chcemy, aby był funkcjonalny i piękny. Wybieramy kolory ścian, praktyczne i ładne meble oraz kolorowe dodatki. Na które materiały i produkty się zdecydować, jeśli pokój dziecinny jest wyjątkowo mały?

Mała przestrzeń lubi jasne kolory

Każde małe pomieszczenie warto wykończyć w jasnych barwach. Dlaczego? Ponieważ optycznie powiększają przestrzeń – odbijając światło, rozjaśniają ją, czynią wizualnie większą niż jest w rzeczywistości.

Jasne kolory – zarówno na ścianach, jak i na podłodze – doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym. Będą stanowiły podstawę aranżacji przytulnego dziecięcego kącika.

girl-511880_1280-1

Jakie kolory sprawdzą się w małym pokoju dziecięcym? Delikatne, rozmyte pastele, np. zieleń, błękit, róż, krem lub beż, ale także biel. O tym, że kolor ten stanowi trafiony wybór do pokoju dziecięcego przekonacie się tutaj: mama-kreatywna.pl/2017/02/bialy-pokoj-dla-dziecka-modne. Jasne ściany będziemy mogli dodatkowo urozmaicić efektownym wzorem, wykonanym np. przy użyciu washi tape.

Wyposażenie do małego pokoju

W dziecięcym pokoju niezbędne jest łóżko, biurko wraz z krzesłem oraz meble do przechowywania –  szafa, komoda i regał. Do małego pomieszczenia wybierzmy łóżko piętrowe – maluch z pewnością będzie z takiego rozwiązania zadowolony, a my oszczędzimy miejsce na podłodze. Pod takim łóżkiem łatwo wygospodarujemy miejsce na kącik do nauki i odrabianie lekcji.

8

Do pokoju dopasujmy także niewielką szafę oraz mniejszą komodę, które posłużą do przechowywania odzieży. Warto pamiętać także o półkach bądź regale, które pomogą zachować porządek w zabawkach. Do pokoju dziecka dobierzmy meble pochodzące z jednej serii – najlepiej w jasnych odcieniach drewna.

Dodatki do małego pokoju

W małym dziecięcym pokoju postarajmy się także wygospodarować przestrzeń wypoczynkową – mały pokój będzie przytulniejszy dzięki miękkiemu dywanowi, a funkcjonalnym dodatkiem będzie ustawiona na nim miękka, duża pufa.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *