Łyk orzeźwienia i chwila przyjemności przy basenie!

By on 18.09.2014 in Porady

Łyk orzeźwienia i chwila przyjemności przy basenie!

Basen ogrodowy to przyjemność nie do przecenienia. Przydaje się chyba każdemu w upalne dni do orzeźwienia i odczucia prawdziwej przyjemności.

Niestety jego budowa, szczególnie wówczas, gdy dotyczy bezpośrednio montażu w ziemi wcale nie jest taka prosta. Do rozważenia mamy bowiem nie tylko wielkość basenu, ale także głębokość i ogólny kształt. Wraz ze wzrostem naszych wymagań rośnie oczywiście i cena basenu. Najlepszej klasy produkty kosztują nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Jakich etapów budowy basenu nie ominiemy?

meble taras

Pierwszy etap jest oczywiście jak w przypadku każdej budowy najważniejszy. Planowanie i wybór niecki, wielkości basenu będzie miał wpływ na dalsze prace niezbędne do tego by basen powstał.

Drugi etap to oczywiście wszystkie czynności związane z instalacją basenu do kanalizacji zewnętrznej, wreszcie trzeci to ogólne wykończenie projektu.

Każdy z etapów jest ważny. Nie można zatem wykluczyć żadnego z nich, ani zminimalizować prace niezbędne do jego całkowitego zakończenia.

Projekt decyduje o tym, jak basen będzie wyglądał. Instalacja sprawi, że będzie dobrze działał. Z kolei wykończenie nada mu estetycznego wyglądu.

Dekoracja i wykończenie basenu

O tym jak wykończymy ściany decydujemy zazwyczaj już na pierwszym etapie budowy basenu. Nie oznacza to jednak wcale tego, że decyzja ta się nie zmienia. Nieckę możemy wykończyć płytkami ceramicznymi, mozaiką itp.

Oczywiście wszystko musi być dobrze uszczelnione i zabezpieczone przed wydostawaniem się wody.

Podstawowa różnica basenów zawiera się w tym, że mogą być one położone bezpośrednio w ziemi lub na jej powierzchni.

Te które znajdują się w poniżej linii gruntu wymagają znacznie więcej pracy i wkładu pieniędzy. Do tego muszą być bardzo wytrzymałe. Najtrwalszymi są te, których niecka wykonana jest z żelbetonu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *