Łóżko wodne

By on 24.09.2012 in Aranżacje, Porady

Łóżko wodne

Łóżko wodne większości z nas kojarzy się bezsprzecznie z pękatym i napompowanym wodą materacem. Spanie na nim nie należy do najwygodniejszych, lepiej nadaje się do skoków i wygłupów z dziećmi. Nowoczesne łóżko wodne oferuje już znacznie więcej…

Nowoczesne łóżko wodne zapewnia przyjemny i zdrowy sen. Co więcej wodny materac obecnie swoją wielkością i grubością przypomina ten zwykły, można go więc bez przeszkód ułożyć na stalowej ramie tradycyjnego łóżka. Lepiej jednak od razu zaopatrzyć się w specjalną ramę, przystosowaną do ciężaru łóżka wodnego. Niektóre modele mogą po prostu nie wytrzymać…

Ci, którzy myślą, że współczesne łóżko wodne to po prostu materac wypełniony wodą grubo się mylą.Jest to dość zaawansowana technicznie konstrukcja w której tzw. wodny rdzeń jest tylko elementem całości, na którą, oprócz pokrowca, zabezpieczającej folii i piankowej obudowy, składa się także specjalnie opracowany system grzewczy w postaci podłączonych do prądu płyt, które utrzymują stałą, zaprogramowaną temperaturę materaca.

Spanie na łóżko wodnym nie jest tylko wygodą, korzystnie wpływa także na nasze zdrowie. Materac wodny bowiem, zapewnia równomiernie rozłożenie nacisku na układ kostny oraz mięśnie. Dzięki temu w czasie gdy śpimy, idealnie regeneruje nasz siły. Jest również idealny dla alergików, ponieważ nie gromadzi brudu ani roztoczy.

Ogrzewanie to szczególny wyróżnik wodnego materaca. Żadne z nas bowiem, nie lubi chyba kłaść się do zimnego łóżka.  Podgrzewane łóżko wodne ma regulowany termostat, który utrzymuje temperaturę na wybranym przez nas poziomie: tj. od 20 do nawet 36 stopni. Największą zaletą systemu jest równomierna powierzchnia grzewcza,, która gwarantuje taką samą temperaturę dla całego ciała, ze stopami włącznie. Średnie zużycie energii na całodzienne podgrzewanie łóżka wodnego to około 1 KWh (porównywalne z lodówką).

Warto więc może przed zakupem łóżka, wziąć również pod uwagę łóżko wodne. Standardowe wraz z ramą to wydatek rzędu 4-7 tys. Można oczywiście nabyć tylko sam materac, a jego ceny wahają się już od 1.250 złotych.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *