Laminowane cudeńka

By on 14.10.2014 in Aranżacje

Laminowane cudeńka

Obcasy, flamastry, żar czy wilgoć – te czynniki są pestką dla dobrych, laminowanych paneli podłogowych. Współcześnie produkowane panele bywają znacznie trwalsze od litego drewna, dostępne wzornictwo także może być bardzo kuszące.

Minęły już czasy, gdy drewniana podłoga była absolutnym faworytem na rynku, a panele były jej tańszą i brzydszą kuzynką. Dzisiaj, panele nie tylko dorównują posadzkom drewnianym, ale także bywają od nich znacznie lepsze i ładniejsze. Podłogi drewniane zostały więc oficjalnie zdetronizowane. Dzielą teraz władzę z nieco nowszymi rozwiązaniami.

Dla miłośników faktury drewna, panele także mają rozwiązanie. Wiele produkowanych współcześnie paneli doskonale imituje fakturę drewna. Specjalna obróbka tego typu paneli tworzy wyjątkowe wgłębienia, zarys słojów i niepowtarzalny, oporny na płowienie, kolor. Panele laminowane potrafią też świetnie imitować wysłużone deski okrętowe, czy rustykalne, stylowo wysłużone posadzki. Nierzadko mają one też na krawędziach specjalne, przyciemniane gumowe paski, żeby wyglądały jak te ze stylowych okrętów.

Niewątpliwą zaletą paneli jest to, że początkujący majster może sam zmierzyć się z jej montażem. W sieci można znaleźć wiele poradników i szczegółowych instrukcji, dzięki którym staniemy się prawdziwymi specjalistami od montażu paneli. Do tego, panele, które montuje się bez użycia kleju można, w razie chęci, po prostu złożyć i zamontować w innym pomieszczeniu. Jeśli zdecydujemy się na niższe klasy ścieralności (które sprawdzą się np. w sypialni), możemy też bardzo wiele zaoszczędzić. Dzięki temu, w każdym momencie możemy zmienić naszą podłogę, kupić inny, tani wzór. Albo po prostu poskładać panele i zamontować w innym pomieszczeniu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *