Kabiny prysznicowe

By on 05.01.2015 in Urządzanie

Kabiny prysznicowe

Współczesny wystrój łazienek zmienił się nie do poznania, wystarczyło kilka lat, by sterylne i nieprzyjazne wnętrza, po procesie modernizacji, zachęcały do spędzania w nich wolnego czasu. Szczególną uwagę zwracają na siebie innowacyjne modele kabin prysznicowych, oraz pozostałej armatury sanitarnej.

 

Innowacyjne rozwiązania pozwoliły na stworzenie ceramiki o nietypowych formach, barwach, oraz wielkościach poszczególnych elementów. Wanny i kabiny prysznicowe zdobiące nasze mieszkania nierzadko wyposażone w specjalne dysze masujące, bardzo często z wypływem wody o kolorowej barwie, dzięki diodom montowanym wewnątrz stanowią znakomity akcent ozdobny. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się kabiny i wanny z hydromasażem, oraz sauną parową, lub suchą. Dodatkową atrakcją armatury jest radio, podświetlenie i wszelkie dogodności podwyższające, jakość i komfort podczas kąpieli

Różnorodne modele kabin i brodzików decydują o efektywnie urządzonym wnętrzu, w którym funkcjonalne i praktyczne rozwiązania widoczne są na każdym kroku. Zarówno kwadratowa, okrągła, prostokątna, czy pięciokątna kabina atrakcyjnie prezentuje się w połączeniu z płaskim, prawie niezauważalnym brodzikiem. W przypadku natrysku bez kabiny, wykorzystać można jedną ścianę dzielącą, wydzielającą strefy i całkowicie zrezygnować z brodzika, dla którego alternatywą stanie się odpływ podłogowy. Jeżeli w mieszkaniu znajdują się dzieci, warto zainwestować w brodzik o głębokości około 40 cm, co umożliwi swobodne wykąpanie małego domownika.

Zupełnie odwrotna sytuacja dotyczy domów, w których mieszkają osoby starsze, lub niepełnosprawne. Wówczas należy zastanowić się nad kupnem brodzika bardzo płytkiego, maksymalnie do 5cm wysokości, lub całkowicie z niego zrezygnować na rzecz podłogi, w której zainstalowany zostanie odpływ. Stylizacja tego typu podkreśli nowoczesną aranżację wnętrza, sprawiając, że łazienka stanie się bardziej przestronna i jasna. Wybór produktów jest ogromny, dlatego nie należy zapominać, że nawet kabina prysznicowa powinna tworzyć spójną i harmonijną całość z wystrojem i podkreślać charakterystyczny styl, w którym łazienka została urządzona. 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *