Jaką baterię zlewozmywakową wybrać?

By on 20.08.2016 in Aranżacje

Jaką baterię zlewozmywakową wybrać?

Zmywanie naczyń nie należy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Jednak, aby mycie talerzy, ganków czy sztućców było chociaż trochę łatwiejsze, należy odpowiednio zaaranżować strefę zmywania w kuchni. Jej nieodłącznym elementem jest bateria zlewozmywakowa. Oto kilka sprawdzonych porad, które pomogą nam wybrać najlepsza baterię, dzięki której nawet zmywanie naczyń nie będzie tak kłopotliwe.

Na rynku dostępnych jest wiele typów baterii, jednak poszukując idealnego rozwiązania dla swojej kuchni, nie należy kierować się jedynie względami estetycznymi.

Wygoda użytkowania

mała kuchnia

Aby sprawnie i dokładnie umyć naczynia, kącik do zmywania musi być wygodny. Ogromny wpływ ma na to bateria – musimy przecież za jej pomocą ustawić intensywność strumienia wody i temperaturę. Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem są baterie sztorcowe wyposażone w jeden uchwyt. Takie urządzenie pozwala nam ruchem jednej ręki dostosować strumień wody do swoich potrzeb. W ten sposób także można skutecznie zmniejszyć zużycie wody, niż w przypadku baterii dwuuchwytowych.

Dobrana para

pomysl na kuchnie

Bateria powinna być również dostosowana do zlewu. W artykule http://www.eoborniki.pl/zycie-i-styl/dom/6972-jaki-zlewozmywak-wybrac-do-kuchni.html znajdziemy wskazówki przydatne podczas wyboru zlewozmywaka. W przypadku baterii natomiast bardzo ważne jest, aby kierowała ona strumień wody dokładnie na środek zlewu – dzięki temu będziemy mogli dokładnie myc naczynia, a także łatwiej opłuczemy sam zlewozmywak.

Rodzaj wylewki

O wygodzie zmywania w dużej mierze decyduje właśnie ten element. Na rynku najbogatszą ofertę stanowią baterie wyposażone w wylewki typu U lub F oraz wyciągane. Dzieje się tak nie bez przyczyny – ich wylot znajduje się dość wysoko nad dnem zlewu, co powala na łatwe mycie nawet dużych garnków. Niestety oznacza to również chlapanie wody na boki. Wylewki wyciągane są szczególnie praktyczne – posiadają rozciągany przewód, dzięki czemu możemy wygodnie operować urządzeniem i jeszcze dokładniej myć naczynia.

Ponadto warto postawić na baterie wyposażone w prelator – element ten rozprasza strumień wody, dzięki czemu jest on intensywniejszy, przy mniejszym zużyciu wody.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *