Jak zaprojektować podjazd?

By on 28.05.2013 in Porady

Jak zaprojektować podjazd?

Nie wiedzieć dlaczego, ale dla wielu ludzi podjazd to sprawa zrzucana na boczny plan, jeśli chodzi o ogólne wytyczne do projektu działki. Nie trzeba oczywiście zbyt długo przekonywać wszystkich jak duży błąd przez to popełniają.

Wjazd do domu, garażu lub na ogród to kluczowa kwestia. Źle wyprofilowany podjazd to udręka na długie lata, szczególnie w bardzo śnieżne zimy oraz okres roztopów.

Czy wiesz jakie najczęstsze błędy popełniamy podczas projektowania podjazdu?

Podstawowych błędów jest kilka. Wynikają one w dużej mierze z naszej niewiedzy, małej świadomości oraz niedoinformowania nas ze strony architekta.

Pierwszy problem wynika już w kwestii podłoża. Źle dobrana nawierzchnia oraz mało profesjonalna firma, która zajmuje się wyłożeniem materiału to prawdziwa udręka. Profesjonalny projekt nawierzchni najlepiej jest zatem zamówić w firmie zajmującej się sprzedażą oraz wykładaniem kostki (którą możemy kupić w marketach budowlanych).

fototapeta

Uwaga! Znacznie tańszy „pan Zdzisiu”  oferujący nam swoje usługi nie zawsze musi okazać się dobrym wyjściem z sytuacji, a już na pewno nie będzie formą oszczędzania.

Zły podjazd to niestety także i złe wymiary. Podjazd zbyt wąski i zbyt krótki to chyba najgorsze co może nas spotkać.

Zbyt wąski będzie utrapieniem w stosunku do naszego szerokiego auta. Wreszcie za krótki utrudni nam możliwości otwierania i montażu bram wjazdowych.

Pamiętajmy o spadzie. Jest on konieczny w momencie, gdy nawierzchnia jest utwardzona. Jeśli o nim zapomnimy to możemy spowodować zahamowanie spływu wody deszczowej a w rezultacie zapewnić sobie stojącą wodę praktycznie po każdym mocniejszym deszczu.

Projektując swój dom, warto pamiętać o podjeździe. Tak jak ogród, czy wejście jest bardzo ważny i praktyczny. Nie stosując się zatem do podstawowych zasad jego aranżacji narażamy się na wiele niepotrzebnych problemów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *