Jak zadbać o intymność w ogrodzi

By on 15.07.2015 in Aranżacje, Ogród

Jak zadbać o intymność w ogrodzi

Osoby mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie podwórek lub ogrodów swoich sąsiadów, lub przy ulicy, mają często problem z wypoczynkiem w swoim ogrodzie. Tak naprawdę wolą utrzymywać ogród, tylko po to, aby ładnie wyglądał. Sami jednak nie korzystają z jego uroków.

Dzieje się tak, ze względu na brak intymności w takich miejscach.Jak tu bowiem spokojnie poczytać książkę, napić się kawy czy poopalać, jeśli zerka na nas co chwila sąsiad zza płotu, a przechodząca ulicą znajoma krzyczy z daleka i chce koniecznie poplotkować? Ponadto odczuwamy ciągły dyskomfort i uczucie bycia przez kogoś obserwowanym. Nie daj Boże przyśniemy na leżaku i zaraz mamy gwarancję, że będzie wiedziała o tym Pani Helena z warzywniaka.

Istnieje wiele rozwiązań, które pomimo niekomfortowej lokalizacji, pomogą nam oddzielić się od ciekawskich oczu. Pierwszą rzeczą jest wysoki żywopłot, który ukryje widok na nasz ogródek. Zastosować tu można różne rodzaje roślin. Pamiętać jednak należy o regularnym dbaniu o nie i przycinaniu żywopłotu. Jeśli dysponujemy dużym ogrodem, wzdłuż ogrodzenia możemy posadzić szpalery gęstych drzewek, które również oddzielą nas nieco od świata zewnętrznego. Tani i prosty sposób, chociaż może nie tak efektowny jak rośliny, ale i mniej pracochłonny, to maty ogrodowe, które jest bardzo łatwo przytwierdzić do ogrodzenia, na przykład za pomocą specjalnych spinek. Mogą być one wykonane z bambusa i wikliny. Nie są jednak bardzo wytrzymałe, więc co kilka lat należy je wymieniać. Przykładową propozycję znajdziemy tutaj.

Możemy również zastosować lekkie płoty przenośne, które zazwyczaj są drewniane i mają gęstą zabudowę, oddzielającą nas od świata zewnętrznego. Rodzajów takich płotów jest bardzo wiele i możemy wybrać coś dla siebie. Pamiętajmy, aby taki płot był dostosowany do stylu naszego ogrodu. Musi być również wystarczająco wysoki aby spełniał swoją funkcję – przynajmniej na wysokość standardowego ogrodzenia. Płot taki daje nam również dodatkowe możliwości co do estetyki i komponowania z różnymi roślinami. Zabiera mało miejsca, dzięki czemu nadaje się do niewielkich ogrodów. Jest to jedno z najprostszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *