Jak wybrać wannę do łazienki?

By on 06.07.2015 in Akcesoria i Gadżety, Aranżacje, Dekoracja, Urządzanie

Jak wybrać wannę do łazienki?

Wybór wanny może nastręczać nie lada problemów, ze względu na wielość rodzajów, kształtów, funkcji i materiałów z jakich są wykonane. Po uwagę musimy brać również takie rzeczy, jak metraż łazienki, umiejscowienie odpływu czy też ogólny wystrój. Zobaczmy więc pokrótce, jakie mamy dostępne na rynku rodzaje wanien.

Wanny żeliwne cechują się trwałością. Pasują do stylowo urządzonych łazienek, ponieważ posiadają nóżki, najczęściej w fantazyjnych kształtach, często np. zwierzęcych łap. Swoim charakterem nieco nawiązują do antyku. Ich wadą jest duży ciężar oraz to, że są zimne w dotyku. Przy nalaniu ciepłej wody i wejściu do wanny o zimnych brzegach, można odczuć dyskomfort. Dodatkowo ich kształty są zazwyczaj tylko prostokątne.

Wanny wykonane ze stali to już co innego – mają mnóstwo kształtów i kolorów a także rozmiarów. Pokrywa się je trwałą emalią, dzięki której są odporne na uszkodzenia, a także nie przylega do nich brud i osad. Wanny stalowe są również stosunkowo lekkie. Minusem jest fakt, że woda w takiej wannie szybko stygnie, a powłoka wanny od środka jest zimna. Zaradzić temu można poprzez zamontowanie wanny w styropianowej izolacji.

Wanny akrylowe mają wiele zalet, lecz jedną wadę – są bardzo podatne na zarysowania i zniszczenia. Ponadto cechuje je wielość atrakcyjnych kształtów, różnorodna kolorystyka czy ogólna wygoda. Niecka wanny jest ciepła, tak samo jak jej brzegi. Materiał akrylowy dodatkowo izoluje dźwieki, więc napełnianie jest ciche. Zaletą jest również cena. Przykładową propozycję możemy zobaczyć tutaj.

Istnieją również wanny marmurowe. Cechuje je bardzo duża ciężkość i wysoka cena. Przed napełnieniem wodą są ciepłe, tłumią również dźwięki.

Aby wanna stała stabilnie, musi być zamontowana na nóżkach, które są połączone metalowymi szynami. Producenci wanien posiadają w swoim asortymencie również stelaże do montażu wanien, niektóre z nich mają regulowaną wysokośc. Instalację wanny najlepiej jest powierzyć pracownikom serwisu, ponieważ za niewielką opłatą zrobią to w pełni profesjonalnie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *