Jak wybierać meble do kuchni?

By on 16.09.2014 in Aranżacje, Porady

Jak wybierać meble do kuchni?

Wybór mebli do naszej kuchni to zajęcie bardzo trudne i czasochłonne. Każdy z nas zdaje sobie sprawę że jest to wybór na długie lata, a czasem nawet na całe życie. W natłoku nowoczesnych rozwiązań nie łatwo o decyzję.

Dla większości z nas kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Nie bez powodu kuchnia jest nazywana sercem mieszkania. Dlatego zazwyczaj zależy nam aby urządzić ją nie tylko w sposób funkcjonalny, ale także przytulny i elegancki. Kuchnia powinna być urządzona w taki sposób, aby spędzanie w niej czasu było dla nas czystą przyjemnością. W kuchni nie tylko przygotowujemy posiłki. To miejsce w którym zaczynam dzień od porannej kawy, miejsce w którym spotyka się cała rodzina. Warto zatem zadbać o odpowiednie urządzenie kuchni. Wiele zależy od mebli, które nadają pomieszczeniu charakteru.

funkcjonalna kuchnia

Ze względu na specyfikę kuchni trzeba pamiętać, aby wybrać meble które będą odporne na zmiany temperatur, obicia, uszkodzenia mechaniczne oraz działania środków czystości. Meble kuchenne możemy kupować w gotowych zestawach lub poprosić o pomoc projektanta, który dopasuje kuchnię do naszych potrzeb. Meble robione na wymiar będą jednak zdecydowanie droższe od tych gotowych. Producenci mebli kuchennych oferują nam bardzo bogaty wybór szafek w różnych stylach, wzorach i kolorach. Wybierać możemy kolor i materiał frontów, kolory blatów i uchwytów. Standardowo szafki kuchenne mają głębokość 50 cm, ich szerokość wynosi zazwyczaj od 10 do 90 cm (w modułach co 5 cm). Podstawowe części szafek to korpusy, fronty (drzwiczki), nóżki i cokoły. Dodatkowymi elementami są płyty gzymsowe z oświetleniem, listwy podszafkowe, blaty oraz nóżki z regulowana wysokością. Fronty do szafek wykonuje się z rożnych materiałów. Najpopularniejsze są fronty z litego drewna, płyty wiórowej, MDF. Coraz częściej decydujemy się na szklane witryny lub fronty mieszane. Na etapie wybierania mebli kuchennych trzeba pomyśleć już o sprzęcie AGD – czy chcemy aby był wolnostojący czy zabudowany.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *