Jak urządzić ogród w stylu minimalistycznym

By on 21.05.2015 in Aranżacje, Inne, Ogród

Jak urządzić ogród w stylu minimalistycznym

Szukasz pomysłu na stylizacje ogrodu? Pasjonuje cię design a Twoje motto oznacza less is more? Jeśli tak to minimalistyczna aranżacja jest dla Ciebie – oto kilka rad jak ją wykonać.

Jmaxresdefaultedną z najważniejszych pytań, jakie trzeba sobie zadań przed rozpoczęciem projektowania jest, – jaki jest mój cel? Każdy ogród powinien mieć określoną funkcję – musisz zastanowić się czy ma być reprezentatywny, czy może posłuży ci do spędzania czasu i relaksu, a może ma służyć do uprawy i pielęgnacji roślin. Na te i inne pytania powinieneś sobie odpowiedzieć.

Minimalizm odznacza się surowością formy. Wykorzystuje proste struktury o podłożu geometrycznym oraz stonowane materiały. Nic nie jest tutaj przypadkowe. Rośliny również wpasowują się w tę estetykę – są to zazwyczaj kolorystycznie dobrane kompozycje prostych kwiatów w jednym kolorze bądź będących zestawieniem w określonej gamie kolorów. Jednym z głównych założeń stylu jest konsekwencja – objawia się ona w wyborze materiałów ( beton, drewno, podobne kolory) a także w wyznaczaniu akcentów, na których opiera się siła stylizacji. Jeśli pojawia się coś wyrazistego, to może być to detal. Całość aranżacji ma dawać wrażenie spójnej i klarownej kompozycji, bez zbędnych ornamentów.

Dodatki typu donice czy też skrzynie są zazwyczaj proste, bez udziwnień. Kolory wykorzystywane to bielm szarości, czerń, brązy. Wybieramy takie rośliny, które mogą stanowić efektowną dekoracje, jednak bez potrzeby stałej ich pielęgnacji.

Modernistyczny styl sprawdzi się zwłaszcza, jeśli poszukujesz sposobu na modne zestawienie. Odnajdą się w nim ludzie pracujący, którzy chcą, aby ogród był miejscem reprezentacyjnym. Tacy, którzy nie mają czasu na zabawę rabatkami.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *