Jak urządzić małą łazienkę?

By on 25.09.2012 in Aranżacje

Jak urządzić małą łazienkę?

4 metry kwadratowe, by zmieścić na nich prysznic, toaletę i umywalkę. Jak urządzić małą łazienkę by była funkcjonalna? Takie pomieszczenie wymaga odrobiny kreatywności!

Przy projektowaniu łazienki należy pamiętać o wszystkich funkcjach, jakie ma pełnić. Wiadomym jest, że musi się w niej znaleźć toaleta, umywalka, prysznic lub wanna (ewentualnie obie te rzeczy). Jeśli starczy miejsca umieszczamy również pralkę oraz dodatkowe meble.

Kupując sprzęty do małej łazienki zwróćmy uwagę na ich wymiary. Szkoda miejsca. Pamiętajmy, że do wymiarów każdego z urządzeń doliczyć należy jeszcze przestrzeń, która potrzebna jest, aby je obsłużyć, czy też wygodnie je użytkować. W małej łazience warto jest zastosować kilka trików:

– grzejnik, który jednocześnie stanowi wieszak na ręczniki: można go zamontować praktycznie wszędzie – nad pralką, obok toalety, obok prysznica. Najlepiej tam, gdzie wygodnie będzie sięgać po ręcznik.

– 2w1 wanna i prysznic: na wannie warto jest założyć specjalny parawan nawannowy. Popularne materiałowe zasłonki nie są trwałe i nie chronią przed zachlapaniem pomieszczenia.

– umywalka i szafka: miejsce w szafce możemy wtedy odpowiednio zagospodarować. Można schować w niej kosmetyki, środki, czystości a także ręczniki.

– lustro z szafką: najlepiej zainwestować jest w lustro, które ukrywa w sobie schowek na kosmetyki i inne przybory toaletowe.

Jeżeli w łazience nie ma już miejsca by postawić pralkę, warto umieścić ją w kuchni pod którymś z blatów szafek. W małym pomieszczeniu świetnie sprawdzą się również wszelkie koszyczki i pojemniki w których umieścimy najpotrzebniejsze rzeczy. Duże lustro rozjaśni łazienkę i sprawi, że będzie wyglądać na większą. Do mniejszych pomieszczeń lepiej wybrać jest jasne kafle oraz jasną podłogę. Zbyt krzykliwe i ciemne odcienie przytłoczą całość.

Każda, nawet najmniejsza łazienka może stać się oazą relaksu i odpoczynku. Należy ją tylko odpowiednio zaaranżować. Małe pomieszczenie nie jest żadną przeszkodą. Liczy się pomysł i odpowiedni klimat.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *