Jak nie zwariować podczas aranżacji łazienki?

By on 15.09.2014 in Porady

Jak nie zwariować podczas aranżacji łazienki?

Remontując lub urządzając łazienkę od zera, robimy wszystko, by wyglądała ona jak najlepiej. Niestety ilość możliwych faktur, wielkości oraz kolorów płytek łazienkowych wcale nie ułatwia nam wyboru jednej konkretnej aranżacji. Dodatkowo bardzo często to co ładne niekoniecznie idzie w parze z tym co funkcjonalne.Ładna łazienka nie musi wcale spełniać się w roli praktycznego miejsca, w którym szybko i sprawnie przeprowadzimy codzienną toaletę. Wystarczą źle dopasowane meble, ich wymiary lub ułożenie, by korzystanie z niej  stało się udręką.

Podczas projektowania naszej łazienki najczęściej wybór glazury łazienkowej oraz armatury łazienkowej rozpoczynamy od przeglądania sterty katalogów.

Tam zawsze możemy zapoznać się z najnowszymi trendami, zaczerpnąć inspiracji oraz przejrzeć obowiązujące cenniki.

Grunt jednak w tym, by nie ufać ślepo wszystkim obowiązującym trendom wystawianym nam w katalogach. Zastanówmy się najpierw, czy prezentowany zestaw mebli rzeczywiście nam odpowiada i czy sprosta wymaganiom całej naszej rodziny.

Nie bez kozery powinna być dla nas także i cena. Jeśli jest taka możliwość lepiej płytki z katalogu zastąpić podobnymi, ale np. mniej znanego producenta. Tym, bardziej, że wiele z nich również prezentuje bardzo wysoką jakość.

Podstawa łazienki-podłoga i ściany

Ściany i podłogi w łazience to bardzo trudne elementy aranżacji. Po pierwsze dobrze jest wybrać takie materiały, które będą nam służyły na długie lata. Po drugie tak je położyć by były bezpieczne np. w stosunku do panującej w pomieszczeniu wilgoci. Woda i wysoka temperatura to chyba największy problem naszej łazienki. Grunt zatem w tym, by wszelkie szczeliny pomiędzy płytkami wypełnić odpowiednimi silikonami.

Podstawowe założenia przy wyborze płytek to:

  • jasne płytki wszędzie tam, gdzie pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów,
  • ciemne płytki dobrze wyglądają w dużych łazienkach,
  • im trudniejszy wzór i skomplikowana faktura płytek tym większe wyzwanie w zakresie aranżacji całego wnętrza,
  • materiały szczególnie dekoracyjne, takie jak mozaika, czy gres, sprawiają, że łazienka jest niepowtarzalna i oryginalna.

blat z corianu

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *