Jak kupować okna?

By on 22.07.2015 in Aranżacje, Dekoracja, Porady, Urządzanie

Jak kupować okna?

Aby zakupić okna trzeba na ich temat mieć konkretne wyobrażenie. Niejednokrotnie jest bowiem tak, że sprzedawcy są w stanie sprzedać nam prawdziwe „badziewie”, które nijak nie będzie pasowało do charakterystyki naszego domu.

Wiele sprzedawców w salonach z oknami ma na celu jednorazową sprzedaż kompletu okien lub drzwi, nie interesuje ich za to w ogóle czy kiedykolwiek do nich wrócimy. Wielu sprzedawców zatrudnionych w sklepach z oknami, tak naprawdę bardzo słabo zna zagadnienia budowy, które są niezbędne do odpowiedniego doboru okien. Najczęściej chcieliby znać tylko takie szczegóły, jak wymiary. Wielu z nich nawet nie pyta, czy nasze okna mają być drewniane czy plastikowe. W salonie więc musimy pojawić się w pełni przygotowani.

Poczytajmy w Internecie informacje na temat nowoczesnych okien – o tym jak się je montuje, z jakich tworzyw są wykonywane, dodatkowych elementach a także o sposobie ich otwierania. Dajmy sprzedawcy wyraźnie do zrozumienia, na jakich oknach nam zależy. Odszukajmy taki salon, który zaproponuje nam nie tylko same okna, ale i również dobre materiały montażowe i wykwalifikowaną ekipę. Sprawdzajmy również, czy wybrane przez nas okna posiadają certyfikaty jakościowe.

Możemy również poprosić ekipę salonu o kontakt do byłych klientów. Jeśli takiego kontaktu salon odmówi, możemy być przekonani że coś jest nie tak. Jeśli wykonamy choć jeden telefon i będzie to opinia pozytywna, nie mamy się czego bać. Przy podpisywaniu umowy zwracajmy uwagę na to, czy zaliczka nie jest większa niż 40% całej wartości. Podatek VAT wnosi 7% na zakup okien i ich montaż. Bardzo ciekawe wskazówki co do zakupu okien możemy również przeczytać na stronie Castoramy pod adresem http://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/budowa/kupujemy-okna.html. Dobry salon z oknami będzie gotów wysłać handlowca, aby ten pomierzył otwory okienne. Powinien również bez problemu przygotować wycenę. Patrzmy na informacje na etykietach okien i dowiedzmy się oznaczają. Informujmy także sprzedawcę, czy zależy nam na energooszczędności.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *