Jak efektywnie malować ściany?

By on 08.05.2015 in Aranżacje, Dekoracja, Inne, Urządzanie

Jak efektywnie malować ściany?

Malowanie ścian w rękach amatora może stanowić nie lada wyzwanie. Ważne jest odpowiednie przygotowanie. Dziś ukazujemy kilka złotych rad dla osób początkujących, dzięki którym malowanie przebiegnie szybko i sprawnie.

Odpowiednie zaplecze

paint-brushes-690260_1280Najważniejszą rzeczą, od jakiej należy rozpocząć jest wybór farby i zakup jej odpowiedniej ilości, po to by nie musieć przerywać pracy i jechać do sklepu po dostawę. Potrzebne są również odpowiednie akcesoria takie jak wałki, pędzle, natryski, kuwety i siatki. Początkujący mogą poprosić o pomoc sprzedawcę, który z pewnością doradzi odpowiednią farbę i aplikator. Warto się także zaopatrzyć w taśmę zabezpieczają i folie. Pozwolą one uniknąć zabrudzenia mebli.

Przygotowanie farb

Przed przystąpieniem do pracy, farbę należy dokładnie wymieszać. Najlepiej wykonywać tę czynność, gdy farba znajduje się w swoim oryginalnym pojemniku (zobacz więcej). Do tego celu można użyć specjalnych przyrządów, łyżki lub patyka. Chcemy tym sposobem podnieść osad z dna farby. Następnie możemy ją przelać do kuwety.

Malowanie

Ważne jest każdorazowe usuwanie nadmiaru farby z wałka. Po zanurzeniu go w farbie, czekamy aż nasiąknie, usuwamy nadmiar z powierzchni aplikatora, zwłaszcza jego krawędzi i przystępujemy do malowania. Jeśli masz do zamalowania ścianę przy oknie – zacznij od miejsc najbliżej okiennicy. Jeśli chcesz aby praca była bardziej precyzyjna w newralgicznych miejscach , pozostaw odrobinę przestrzeni i posiłkuj się wałkiem. Po pomalowaniu wystarczy poczekać na wyschnięcie. Wówczas można poprawić efekt, nałożyć drugą warstwę lub po prostu rozłożyć sprzęty. Czas schnięcia farby zależy od jej rodzaju.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *