Dodatki do żółtej łazienki

By on 11.12.2014 in Kolorystyka

Dodatki do żółtej łazienki

Ta barwa energetyzuje i dodaje animuszu – dobrze więc się sprawdzi w łazience, w której co rano szykujemy się do ,,wyruszenia w świat”. Wieczorem, żółty koloryt wita nas radośnie i za sprawą dobranych dodatków – wycisza, optymistycznie nastraja, daje nadzieję na przyszłość.

Żółć ładnie współgra z bielą, zielenią i błękitem. Warto też zastanowić, jakie meble wstawimy do naszej słonecznej łaźni. My proponujemy zestaw drewniany, impregnowany, a więc odporny na wilgoć i parę wodą. Deski pasują do soczystych odcieni, rozjaśniają je białe żarówki, małe kafelki w jasnobrązowym odcieniu. Mocny akcent stanowi owalna wanna, królująca w rogu, przy oknie – to ona skupia całą uwagę i nadaje wnętrzu elegancki wygląd.

Bananowe wariacje w umywalce oraz na desce sedesu. Niedużą łazieneczkę wykafelkowano na biało – żółty pasek okala całe pomieszczenie, wyznacza linię zawieszenia mydelniczek i dryguje dobór atrybutów. Tak samo drukowane mają być ręczniki, malowane kosze na śmieci i inne, niezbędne pojemniki. Owocowy klimat tworzy się systematycznie, od ogółu – do szczegółu!

Czasem, by uzyskać mocniejszy efekt, warto zastanowić się nad uwypukleniem jednej ściany – np. tej, na której powiesimy lustro, zainstalujemy półkę z koszykami – przybornikami. Reszta pomieszczenia pozostała mlecznobiała, tym intensywniej więc świeci żółć, zastosowana tuż na wprost wejścia do łazieneczki.

Drobiazgów cała masa: żółciutkie mogą być taborety, akcesoria łazienkowe niemocowane, takie jak pudełka, maty antypoślizgowe, kubeczki na szczoteczki oraz wazony. Złociste kwiaty występują też na klapie muszli, na ręczniczkach oraz dekorach. Jest w czym wybierać!

A może, inwestując w budowę istnego pokoju kąpielowego, skusicie się na stworzenie takiego luksusowego salonu? Jest w nim i toaletka i szezlong i obudowana marmurem wanna i – nade wszystko – komoda pod lustrem, inkrustowana żółtymi zdobieniami. Samo lustro, w gipsowej oprawie warte jest tyle, co niejedna kabina z hydromsażem. Do Was więc należy wybór, czy wolicie łazienkę nowoczesną, czy odtwarzającą styl barokowy lub klasycystyczny… Oba warianty można zrelizować, przy zastosowaniu modnego, żółtego koloru.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *