Dobrze rozplanowany remont nie taki straszny, jak go malują

By on 28.08.2016 in Porady

Dobrze rozplanowany remont nie taki straszny, jak go malują

Gdy w końcu po długim zastanawianiu się, odkładaniu pieniędzy i debatowaniu wreszcie podjęliśmy decyzję o zrobieniu remontu, musimy pamiętać o paru rzeczach. Jak podejść do tej kwestii oraz o czym pamiętać, by wyjść z tego trudnego przedsięwzięcia obronną ręką?

Dobry plan

Postarajmy się o dobry plan. Oczywiście, na pewno wiele osób lubi improwizować w tej kwestii, jednak w większości przypadków ta improwizacja nie kończy się dobrze. Zatem rozpiszmy sobie, jakie prace ile zajmą. Możemy to ustalić już na etapie dzwonienia do odpowiednich specjalistów i uzgadniania z nimi wszystkiego. Przygotuj listę wszystkich rzeczy do kupienia i zacznij zakupy wcześniej, najlepiej w takich miejscach jak markety budowlane. Ciekawe rady znajdziemy w artykule Jak przygotować się do remontu? Zaplanuj swoje działania!

Wybór

Z reguły potrzeba więcej czasu, by się zastanowić, a chyba nikt nie lubi podejmować decyzji na szybko. Już wybór samych farb i kolorów jest ogromny. Warto kupić próbki i zrobić test, wtedy będziemy mieli pewność, że kolor jest idealny. Trzeba wiedzieć, że na rynku są również dostępne farby o bardzo przydatnych właściwościach. Na przykład farba magnetyczna może mieć wiele zastosowań w domu.

Koszty

Ustalając cenę prac przez konkretnych fachowców, warto dopytać dokładnie, co ona obejmuje. Materiały warto kupować samemu, ponieważ niektórzy mają w zwyczaju zawyżać ceny artykułów. Jeśli sami wykonujemy część remontu, na przykład malujemy, to nie zapomnijmy o zabezpieczeniu miejsca malowania. Używając taśm malarskich czy folii ochronnej unikniemy wielu godzin sprzątania. Nie przejmujmy się, jeśli zabezpieczenie mieszkania zajmie dłużej niż samo malowanie. Ten czas później nam się zwróci przy sprzątaniu.

painting-black-paint-roller-large

Ekipa remontowa

Ekipę remontującą dobrze jest sprawdzać. Nie chodzi tu tylko o sprawdzeniu przed dokonaniem jej wyboru, choć to oczywiście jest bardzo ważne. Chodzi również o koszty wykonania takich prac. Z reguły płaci się za metraż remontowanej powierzchni, dlatego dobrze go wyliczmy i negocjujmy cenę, jeśli ta wydaje nam się za duża. Niektórzy lubią zawyżać takie koszty, dlatego nie dajmy się nabrać na takie nieuczciwe praktyki. Sprawdzanie ekipy, to również sprawdzanie efektów prac na bieżąco, żebyśmy mogli od razu zgłaszać reklamację na miejscu. Po fakcie niestety może być trudno wyegzekwować wykonanie jakichś poprawek.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *