Czysta przyjemność – wybieramy wannę

By on 12.11.2014 in Urządzanie

Czysta przyjemność – wybieramy wannę

Dla wielu z nas długa i gorąca kąpiel w wannie to najlepszy sposób relaksu po ciężkim dniu. Komfort naszej kąpieli zależy jednak do rodzaju wanny jaki wybierzemy. Przed zakupem powinniśmy przemyśleć jaki kształt najlepiej wpasuje się do naszej łazienki i na jak duża wannę możemy sobie pozwolić.

Kupując wannę zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to zakup na długie lata. Dlatego bardzo istotny jest wybór wanny nie tylko funkcjonalnej, ale także dobrej jakościowo. Zanim wybierzemy się do marketu w poszukiwaniu idealnej wanny warto przemyśleć kilka kwestii: na jak dużą wannę możemy sobie pozwolić? w który miejscu łazienki chcemy ją umieścić? czy oczekujemy dodatkowych funkcjonalności? Wątpliwości jest dużo, dlatego może się okazać że wybór wcale nie będzie taki łatwy. Warto wziąć pod uwagę różne czynniki, które zdecydują o tym, czy dany model będzie nam dobrze służył. W sklepie koniecznie trzeba przełamać wstyd i po prostu wejść do wanny, aby przekonać się czy jest dla nas odpowiednia.

lazienka

Najczęściej jednym z decydujących czynników jest kształt wanny. Nie każdy może sobie pozwolić na wannę prostokątną, dlatego coraz częściej decydujemy się na te narożne. Nie bez znaczenia jest również to, ile miejsca możemy właściwie poświęcić na wannę. W małych łazienkach nie mamy zbyt dużego pola manewru. Najmniejsze wanny prostokątne mają 100 cm długości i 70 cm szerokości. Jeżeli możemy pozwolić sobie na dużą wannę, to producenci oferują nam nawet 195 cm długości i 120 cm szerokości. W dużych łazienkach, które powoli zamieniają się salony kąpielowe, mamy bardzo dużo możliwości i coraz częściej zaczynamy eksperymentować. Ogromną popularność zyskują wanny wolno stojące, w kształcie koła lub elipsy.

Nie bez znaczenia jest także materiał z którego wanna została wykonana. Najbardziej znane nam są  wanny z akrylu sanitarnego, który ma bardzo wiele zalet: jest ciepły i miły w dotyku, dobrze utrzymuje temperaturę oraz ma właściwości dźwiękochłonne. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, nie powstają na nim zacieki ani ślady rdzy.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *