Czy warto postawić na projektanta wnętrz?

By on 02.12.2014 in Porady

Czy warto postawić na projektanta wnętrz?

Szczerze przyznając, to dość kąśliwe pytanie, wywołujące wiele sporów. Wielu z nas ma ogromny ból głowy z urządzeniem domu, mieszkania czy nawet biura, na którym nam mocno zależy, zwłaszcza jeśli są to nasze pierwsze własne kąty, w których zamierzamy zabawić na dłużej, może nawet na pokolenia. Chcemy, aby to miejsce było wyjątkowe – to oczywiste, nawet jeśli nie każdy z nas dba o szczegóły i obok wszelakich trendów przechodzi obojętnie. Czy pomoże nam projektant wnętrz? Na jakiego specjalistę postawić?

Trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze coś, co ładnie wygląda jest funkcjonalne. Wielu projektantów jest naprawdę dobrych. Doradzają w spornych kwestiach. Mają swoistego rodzaju artystyczny zmysł, świetnie dobiorą kolor ściany, ale często nie zdają sobie sprawy z tego, jak dane urządzenie będzie w takim położeniu funkcjonalne.

Jak więc wybrać odpowiedniego? Należy wiedzieć nieco o danym projektancie czy też firmie, jeśli mówimy o całym zespole specjalistów, który jest jednak, powiedzmy sobie szczerze, o wiele bardziej kosztowny. Warto zapytać i przejrzeć ich pracę, ich „wnętrzarskie” portfolio, które przybliży was do takiej decyzji, może nawet pokusić się o sprawdzanie miejsc, posunięcie się do pewnego rodzaju wywiadu środowiskowego, przy tym oczywiście należy przestrzec siebie samego przed zbytnią nachalnością. Jeśli ktoś będzie otwarty i jego dom będzie dla nas otwarty, jak najbardziej możemy to zrobić. Inspiracji warto szukać wszędzie, warto sprawdzać ich zastosowanie i próbować też samemu interpretować na własny sposób. W miarę możliwości, warto według własnych określeń, zbudować nam odpowiedni nastrój. Wtedy satysfakcja jest o wiele większa. Można, a nawet trzeba w wielu kwestiach posiłkować się wiedzą kogoś, kto już dokonał nieraz słusznych wyborów, korzystać z wiedzy ekspertów, zgłosić się do specjalisty albo zajrzeć do jakiegoś porządnego sklepu.

Jeśli nie masz czasu, ani zmysłu, ani niczego innego, co pozwoli Ci się tym zająć i chcesz się zdecydować na dobrego projektanta, zbadaj jego doświadczenie. Jeśli taki ktoś pojawia się w prasie branżowej, ma stronę internetową, która stoi na wysokim poziomie, prezentuje mnóstwo ciekawych projektów, to jest to na 99% procent świetna ekipa, ale za taką trzeba też oczywiście wysunąć kilka banknotów więcej z naszego portfela. Co się jednak nie robi, żeby w naszych prywatnych metrach kwadratowych czuć się, jak mówi słynne przysłowie, jak u siebie w domu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *