Czy podwieszany sufit to dobry pomysł?

By on 25.08.2016 in Porady

Czy podwieszany sufit to dobry pomysł?

Przy analizowaniu różnych możliwości aranżacyjnych, na jakie można zdecydować się w swoim domu, warto wziąć pod uwagę ciekawe rozwiązanie, jakim jest sufit podwieszany. W jakich sytuacjach taka konstrukcja może nam pomóc?

Świetny wybór

Tak naprawdę sprawdza się ona świetnie w wielu sytuacjach. Jest tak głównie dzięki temu, że sam montaż takiego sufitu nie jest kłopotliwy, natomiast doskonały efekt widać już od razu i to niskim nakładem pracy. Nie zawsze mamy czas i możliwości, by przeprowadzić długi i zajmujący remont. Chyba też nie ma osoby, jaka lubiłaby czas remontu. Czemu zatem nie ułatwić sobie zadania, w sytuacji, gdy mamy taką możliwość?

Wiele możliwości

Sufit podwieszany właśnie takie możliwości daje. Jest on dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy na przykład wizualnie zmienić zbyt małe lub zbyt wąskie pomieszczenie. Mimo tego, że montując taką konstrukcję, wydaje się, że pomieszczenie zmniejszamy, to jednak optycznie możemy osiągnąć całkiem odwrotny efekt. Chodzi o to, że można tworzyć różnego rodzaju łuki czy podcienie, a one potrafią nadać pomieszczeniu całkiem innego wymiaru.

light-industry-lamp-ceiling-large

Sufit w starych mieszkaniach

Sufit podwieszany to na pewno duże możliwości w przypadku starych mieszkań. W takich miejscach remonty bywają dość czasochłonne i wymagają sporo pracy. Z reguły wiele rzeczy jest do poprawienia. W starych domach często też ściany pozostawiają wiele do życzenia. Niestety, jednak uzyskanie ładnych, gładkich sufitów wymaga trochę zachodu. Natomiast dzięki sufitowi podwieszanemu możemy bardzo szybko uzyskać pożądany efekt. To dobre rozwiązanie, szczególnie gdy nagli nas czas. Więcej w artykule Sufit podwieszany – gdzie i jak wykorzystać to sprytne rozwiązanie?

Praktyczne zastosowanie

Oprócz tego w przypadku takich generalnych remontów, gdzie trzeba wykonać różne, całkiem nowe instalacje, w takich podwieszanym suficie można schować wszelkie kable i przewody. Nie ma raczej szybszego sposobu na zamaskowanie takich instalacji. Pamiętać jednak trzeba, że pod żadnym pozorem nie można w ten sposób maskować instalacji gazowej. Niestety jest to jeden z wyjątków, gdzie szczelnie obudowane rury mogą stanowić zagrożenie. Nie będziemy bowiem w stanie wyczuć w porę ulatniającego się gazu z nieszczelnej instalacji. Jednak w innych wypadków takie rozwiązanie sprawdza się doskonale.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *