Co warto wiedzieć o betonie, jeśli chodzi o aranżację wnętrz?

By on 20.12.2016 in Porady

Co warto wiedzieć o betonie, jeśli chodzi o aranżację wnętrz?

Beton jeszcze do niedawna był po prostu powszechnie używanym materiałem budowlanym. Jednak z czasem zyskał sporo w oczach architektów wnętrz i zaczęto go używać z powodzeniem do wykończeń mieszkań, biur czy różnych budynków publicznych. W przypadku jakich rozwiązań beton to doskonały wybór?

Co wnosi ten budulec do wnętrz domu?

Beton sprawia wrażenie materiału dość przemysłowego i surowego, tak w istocie jest, dlatego doskonale trafi w gusta osób, jakie lubią loftowy klimat. Do tego prezentuje się bardzo autentycznie. Wszak stylizowanie mieszkania w bloku z dużej płyty na loft z ceglanymi ścianami nie prezentuje się prawdziwie, a nawet może być trochę przesadzone. Z kolei beton to budulec, który jak najbardziej w takim miejscu ma swoją rację bytu. Dlatego z jego pomocą możemy osiągnąć fajne, industrialne wnętrza, a do tego zachować swego rodzaju naturalność.

Beton okiełznany

Gdy chodzi o osoby, jakie nie są przekonane do takich pomysłów, to muszą one wiedzieć, że powierzchnie betonu można w ten sposób obrobić, że nie będzie ani trochę przypominała chropowatej, niechlujnej ściany, ale wręcz coś kompletnie innego. Gładką, błyszczącą i elegancką powierzchnię, jaka sprawdzi się w wielu pomieszczeniach.

pexels-photo-116166

Gdzie się nadaje ten surowiec?

Dużym plusem w przypadku tego surowca jest to, że świetnie nadaje się zarówno do dużych powierzchni, jak i małych detali. W nowoczesnych wnętrzach świetnie będzie wyglądała ściana wykonana z tego surowca, która doda niepowtarzalnego klimatu. Z kolei, jeśli nie chcemy, by betonowa szarość przeważała w takim stopniu, to z powodzeniem można zdecydować się na detale typu kominek z betonu, betonowe fragmenty konstrukcji, takie jak słupy. Beton również świetnie sprawdzi się w kuchni czy w łazience. Po więcej zajrzyj pod ten adres.

Można go bowiem tak zakonserwować, że wilgoć nie będzie żadnym problemem. Nawet do tego stopnia, że robi się z niego umywalki czy blaty kuchenne. Nie zapominajmy także o tym, że świetnie nadaje się na podłogi. Wcale nie musi być nieprzyjemnym, zimnym materiałem, bo można zamontować również ogrzewanie podłogowe. Jak widać, możliwości wykorzystania tego surowca jest sporo. Dlatego nie bójmy się takich eksperymentów, bo efekt jest naprawdę oryginalny.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *