Chcesz szybkich zmian? użyj szablonu

By on 09.01.2015 in Aranżacje, Dekoracja, Kolorystyka, Porady, Urządzanie

Chcesz szybkich zmian? użyj szablonu

Jeżeli TAK, to poznaj proste rozwiązanie. Kupisz go w każdym sklepie z farbami, zaprojektujesz i wytniesz samodzielnie, pożyczysz od znajomych, którzy już wcześniej go używali. Zastanawiasz się co to może być? Odpowiedz brzmi szablon malarski.

Aby twój pokój wyglądał nowocześnie i świeżo nie musisz go wcale znowu malować. Szablony szybko dodadzą mu stylu i charakteru. Jest w czym wybierać, wzorów i motywów jest tysiące.

Masz ochotę na pop-art, op-art, sylwetki, napisy, litery, florę, faunę, abstrakcję, coś dla dzieciaków, wzory etniczne i egzotyczne, a może chcesz na całej ścianie namalować profesjonalną mapę świata.

Nie ma żadnego problemu abyś to miał już na drugi dzień. Materiały i narzędzia, które będziesz potrzebować to: podkładka do cięcia, tektura, nożyk introligatorskie, farba akrylowa twojego ulubionego koloru, przeznaczona do określonego rodzaju materiału, wałeczek gąbka do efektów, taśma malarska, klej w spreju i jesteś gotowy do pracy.

Rzeczywistość możesz zmienić tak szybko jak tylko chcesz i kiedy chcesz. To bardzo wygodne i estetyczne. Ważne abyś dobrał kolory tak żeby pasowały do siebie. Wzory szablonów mogą być różne. Jednak będzie ciekawie jak stworzysz z nich pewną historię, sensowną opowieść, która zaciekawi innych. Jak masz tylko jeden bądź dwa wzory szablonów to też dobrze, po prostu efekt będzie bardziej tapetowy, gdzie wzory lubią się powtarzać, co też ma swoje uroki.

Praktycznie wszystkie farby nadają się do szablonowych dekoracji, pamiętaj jednak, że gęste farby (np.akrylowe) są łatwiejsze w malowaniu, nie kapią i nie robią zacieków. Po każdym przejechaniu wałkiem z farbą musisz parę minut odczekać aby po odklejeniu szablonu nie zostały inne ślady, których nie chciałeś.

Jeśli masz ochotę na litery i numerki, to projektujesz je w komputerze, dobierając odpowiedni krój i wielkość czcionki. Robisz wydruk na papierze i naklejasz go na tekturę posmarowaną klejem w spreju. Nożykiem introligatorskim docinasz szablon do takiej wielkości, by łatwo go było położyć na ozdabiany przedmiot. Wycinasz swoje litery. W okrągłych należy zostaw małe łączniki, które zapobiegną wypadaniu środków liter. Gotowy szablon mocujemy taśmą malarską do przedmiotu. Malujesz teraz wałeczkiem. Jeśli chcesz uzyskać cień, to najpierw maluj ciemną farbą, a gdy wyschnie, przesuń szablon i pomaluj po nim jasną.

Tak robisz z każdym wybranym szablonem. To bardzo prosta instrukcja, a wykonanie jej prawidłowo może dać niezwykłe efekty na twojej ścianie, czy innych przedmiotach.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *