Cegła we wnętrzu, efekt murowany

By on 03.10.2012 in Aranżacje

Cegła we wnętrzu, efekt murowany

Ściany z cegły? Być może nie jest to świeży pomysł, jednak coraz częściej pojawia się nie tylko we wnętrzach kawiarni czy centrach handlowych, ale także w naszych domach.

Możliwości zastosowania cegły
Cegły dostępne są w wielu kolorach. Z tego względu istnieje ogrom możliwości wystylizowania i aranżacji wnętrza. Umożliwia to tym samym otrzymanie wnętrza zarówno klasycznego w przypadku zastosowania cegły czerwonej, jak i nowoczesnego, które zapewnią kolory jasne lub czarne.

Najbardziej znanym połączeniem, które można zastosować we wnętrzu i które zapewnia ciepłą i przytulną atmosferze jest połączenie czekoladowej podłogi z beżowymi ceglanymi ścianami. Te dwa kolory wspaniale się komponują nawet w najmniejszym pomieszczeniu.

Jeśli nie mamy możliwości zastosowania ceglanych ścian, z cegieł możemy postawić np. kominek. Jest to element wnętrza, który sprawdzi się w każdym wnętrzu i nie ma najmniejszej obawy przy podjęciu decyzji o jego wstawieniu.

Zalety i wady posiadania cegły we wnętrzu
Jeśli nie masz pewności, czy cegły nadadzą się do Twojego domu, prezentujemy największe zalety i wady tego materiału.
Po pierwsze, na pewno wnętrze z cegieł wygląda intrygująco. Co więcej cegła to materiał naturalny i bardzo trwały. Jest odporny na uszkodzenia i dobrze izoluje. Dodatkowo, cegła nie blaknie, co zapewni wnętrzu ten sam efekt przez długi czas.
Wadą cegły oczywiście jest waga. Ponadto ściana z cegły może optycznie pomniejszyć wnętrze.

Wnętrze z cegły to śmiałe lecz warte posunięcie przy aranżacji wnętrz.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *