Brad Pitt & Frank Pollaro

By on 02.04.2013 in Dekoracja, Urządzanie

Brad Pitt & Frank Pollaro

Zaprojektowane przez Pitta, stworzone przez Pollaro – tak można pokrótce przedstawić kolekcję mebli, które sygnowane i promowane są przede wszystkim przez znanego hollywoodzkiego amanta. Pomysł narodził się w głowach obu panów w 2008 roku w piwnicy zamku na południu Francji. W firmie Pollaro Brad Pitt zamówił biurko, które zaprojektował samodzielnie. Miało być ono prezentem urodzinowym dla życiowej partnerki aktorka, czyli Angeliny Jolie. Szef firmy, Frank Pollaro, osobiście przywiózł zamówione biurko na miejsce.

BradPittBAR08

Brad Pitt, który wielokrotnie ogłaszany był najseksowniejszym mężczyzną na świecie, od lat pasjonuje się architekturą i projektowaniem wnętrz. Mało kto wie o tym, że odbył on nawet staż u Franka Gehry’ego, jednego z najwybitniejszych architektów. Po zakończeniu stażu Brad Pitt, wraz ze swoim mentorem, zaprojektował domy dla mieszkańców Nowego Orleanu, którzy stracili je w wyniku huraganu Katrina. Fundacja Pitta „Make It Right” zbudowała je, a on sam często odwiedzał plac budowy. Aktor od lat w pismach dotyczących aranżacji wnętrz chętnie prezentował swoje posiadłości, które urządzał według swoich pomysłów. Jego projekty od dawna spotykały się z uznaniem wybitnych specjalistów w dziedzinie projektowania wnętrz, więc bez obaw zgodził się na współpracę z Frankiem Pollaro. Na łamach „New York Timesa” Pollaro wypowiedział się o swoim kompanie w samych superlatywach: „To nie jest licencja, na podstawie której tworzymy meble sygnowane nazwiskiem gwiazdora. Brad Pitt kontrolował każdy etap produkcji każdego z modeli. Oddałem mu do pomocy rzemieślników i materiały. Pracując z nim ramię w ramię przez setki godzin byłem pod wrażeniem jego zaangażowania i chęci wyrażenia swojej wizji artystycznej„. W dalszej części wywiadu Frank Pollaro nazywa Pitta również „wielkim projektantem”.

stół

Meble stworzone przed Brada Pitta  i Franka Pollaro to limitowana edycja, w skład której wchodzą póki co jedynie stoły, łóżka, fotele, szafki i wanna, ale panowie wciąż pracują nad kolejnymi elementami swojej kolekcji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *