Bezpieczeństwo w łazience

By on 06.06.2014 in Porady

Bezpieczeństwo w łazience

Nawet najbezpieczniejsze mieszkanie jest miejscem, w którym dochodzi do wielu wypadków. Z badań wynika, że nawet 80% wypadków, które mają miejsce w domu zdarza się w łazience. Jak zatem sprawić, by była bezpieczna zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci?

Jednym z elementów, które warto mieć w łazience są uchwyty. Jest to szczególnie istotne w przypadku obecności starszych osób w mieszkaniu. Uchwyty powinny znajdować się w pobliżu wanny, prysznica oraz sedesu i bidetu. Tym samym usprawnią one korzystanie z powyższych elementów wyposażenia łazienki.

Drugim niezwykle istotnym czynnikiem jest zapewnienie suchej podłogi. W tym celu zawsze dokładnie zamykajmy drzwi prysznica podczas kąpieli. Aby zwiększyć bezpieczeństwo można także podłożyć pod prysznic lub położyć przy wannie ręcznik, na który staniemy po skończonym umyciu. Ważne są także maty antypoślizgowe, które będąc na podłodze pozwolą nam zachować ostrożność.

W łazience istotna jest także regulacja temperatury. Pomocny będzie w tym przypadku termostat. Za jego sprawą temperatura wody będzie całkowicie pod kontrolą i unikniemy przypadkowych i niechcianych poparzeń. Innym rozwiązaniem może być także zamontowanie krat antyoparzeniowych.

W kwestii bezpieczeństwa dziecka należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nigdy nie zostawiajmy samego dziecka (szczególnego małego) w łazience. Ważne jest to zarówno podczas kąpieli jak i siedzenia na wc. W pierwszy przypadku wystarczy tylko chwila by dziecko niechcący zachłysnęło się wodą lub go gorsze poślizgnęło się. W drugim zaś przypadku, maluch może zejść z nocnika/wc i zamknąć się w łazience. Pamiętajmy również by zamontować zamek, który będzie można otworzyć również od zewnątrz. Ważne jest też, by nie trzymać środków chemicznych w dolnych półkach, do których maluch może mieć prosty dostęp. Widząc kolorowe opakowania, dziecko może skojarzyć je z żywnością. Zamotujmy też specjalne zabezpieczenia w szafkach, w których mogą być ciężkie lub ostre przedmioty (np. nożyczki do paznokci).

Inne porady znajdziesz tu: http://magruk.pl/relaks-w-ogrodzie-hamaki/

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *