Barowo czy tradycyjnie? Stół czy bar w kuchni otwartej?

By on 05.06.2014 in Aranżacje

Barowo czy tradycyjnie? Stół czy bar w kuchni otwartej?

Stół stanowi bardzo ważną rolę dekoracyjną i funkcjonalną nie tylko w jadalni, ale również w kuchni. W końcu to przy nim zbiera się cała rodzina, by codziennie wspólnie zjeść śniadanie, obiad lub kolację. Najnowsze projekty domów odbiegają jednak nieco od takich rozwiązań proponując nowe bardziej innowacyjne.

W kuchniach otwartych bardzo często stosuje się zamienniki tradycyjnego stołu w postaci barków stylizowanych na lady barowe z wysokimi siedziskami.
Trudno stwierdzić, które rozwiązanie jest lepsze lub częściej stosowane przez domowników. Można natomiast zastanowić się nad plusami i minusami jednego i drugiego rozwiązania.
Stół kuchenny możemy zamontować właściwie wszędzie. Dopasujemy go nawet do kuchni o bardzo małym metrażu. Najłatwiejszym rozwiązaniem będzie wówczas zwykły blat wystający ze ściany z możliwością rozsunięcia podczas posiłków.
Jeśli nasza kuchnia została zaprojektowana w wersji otwartej tradycyjny stół najlepiej jest umieścić pomiędzy dwoma pomieszczeniami – kuchnią i jadalnią. To, jaki stół wybierzemy zależy tylko od tego, jakiego metrażu jest nasza kuchnia oraz ile osób planujemy zazwyczaj sadzać przy stole.
Przy kliku osobach (7-8) – stół barowy może okazać się nieco za mały i niewygodny.
Barek to bardziej nowoczesne rozwiązanie. Zakłada przede wszystkim połączenie kuchni z salonem w nietypowy i zarazem bardzo funkcjonalny sposób.
Barek funkcjonalny przysłania wszystko to, czego nie chcemy pokazywać gościom. Ponadto nadaje się dla wszystkich miłośników szybkich śniadań. Tworzy klubową atmosferę, która idealnie nadaje się na wszelkie imprezy domowe. Służy wówczas nie tylko za miejsce, na którym stawiamy alkohol, ale również przystawki i drobny poczęstunek.
Barki nie są najlepszym rozwiązaniem we wszystkich tych domach, gdzie z kolei celebruje się wspólne posiłki. Trudno bowiem zebrać przy nim całą rodzinę.
Jeśli chemy mieć jedno i drugie, zamontujmy barej w przejściu pomiędzy kuchnią i salonem, a stół postawmy bezpośrednio w jadalni.
Nie stracimy wówczas ani na nowoczesności ani na funkcjonalności wnętrza, a dodatkowo zaaranżujemy nasz dom w nowy, nietuzinkowy sposób.

Ciekawe wpisy także tu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *