Aranżacja wnętrz – gdzie szukać inspiracji?

By on 28.09.2015 in Aranżacje

Aranżacja wnętrz – gdzie szukać inspiracji?

Przychodzi taki czas, zwykle w momencie, kiedy nie bardzo mamy co ze sobą zrobić, że myślimy nad zmianami. Kolor ścian wydaje się nie taki, przydałoby się też wymienić wysłużony dywan, do tego jest promocja na zestaw wypoczynkowy, a i widzieliśmy świetne ramki na zdjęcia w niewielkim sklepiku tuż na rogu. Pojawienie się takich myśli wskazuje na jedno – czas na zmiany wystroju wnętrz bardziej lub mniej poważne. Czasem jednak na chęciach się kończy, bo nam brakuje inspiracji, a nie chcemy, aby znajomi posądzili nas o skopiowanie pomysłu. Gdzie więc ich szukać, jeśli nie tam? Sposobów jest kilka.

Inspiracji można szukać, przeglądając czasopisma poświęcone wystrojowi wnętrz. Nie musimy dobierać nawet identycznych mebli, czy koloru ścian – wystarczy, że będą utrzymane w podobnym klimacie. Jest to sposób dobry, bo artykuły w takich czasopismach zamieszczają głównie specjaliści – projektanci i architekci wnętrz, który mają doświadczenie w tej dziedzinie.

W sieci pojawia się również coraz więcej serwisów poświęconym aranżacji wnętrz. Tam również znajdują się gotowe propozycje aranżacji – możemy je komentować, podsuwać własne pomysły. Zwykle takie serwisy posiadają też fora dyskusyjne. Zaletą tego typu miejsc jest możliwość interakcji – inni forumowicze mogą komentować, ale też krytykować niektóre rozwiązania, podsuwając własne. Tutaj można też otrzymać pomoc, jeśli wcześniej wspomnianego pomysłu na aranżację nie mamy.

Ostatnim, bardzo cennym źródłem inspiracji są blogi poświęcone aranżacji wnętrz. Zwykle tworzą je amatorzy, którzy jednak mają poczucie smaku, którego nie powstydziłby się niejeden projektant. Zamieszczają własne propozycje, dzielą się poradami, są też świetnymi doradcami. Zanim więc zdecydujemy się na zmiany, warto rozejrzeć się, jak mieszkają inni. Sporo wiedzy znajdziemy również w poradach Castoramy.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *