Aranżacja mieszkania dla singla

By on 03.07.2012 in Aranżacje

Aranżacja mieszkania dla singla

Mieszkanie w pojedynkę jest coraz modniejsze i coraz bardziej powszechne. Młodzi ludzie, którym nie śpieszno do zakładania rodziny, wolą rozwijać swoją karierę i żyć zupełnie niezależnie i samodzielnie.

 

Mieszkanie dla singla to bardzo ogólne pojęcie. Nie można generalizować i twierdzić, że istnieje jedna niezastąpiona recepta na idealne mieszkanie dla każdego singla, ale z pewnością istnieją pewne cechy i elementy, które charakteryzują cztery kąty niezależnych osób. Przede wszystkim, każdy singiel lubi czuć się wolnym, dlatego nie powinna ograniczać go przestrzeń. Nawet jeśli mieszkanie jest bardzo małe – dwa niewielkie pokoje lub kawalerka, to można w taki sposób urządzić wnętrze, że nie będzie sprawiało wrażenia ciasnej klatki.

Otworzenie przestrzeni jest możliwe dzięki łączeniu pomieszczeń. Najczęściej stosowanym zabiegiem jest otwieranie kuchni na salon. W większości przypadków, single nie gotują na potęgę, dlatego takie rozwiązanie nie jest kłopotliwe. Mała kuchnia lub aneks kuchenny wystarczają do przygotowywania prostych posiłków dla jednej osoby. Przez takie połączenie można „zabrać” kuchni część przestrzeni i „dać” ją salonowi.

Bardziej innowacyjnym architektonicznym zabiegiem jest połączenie sypialni i łazienki. Tradycjonaliście na pewno nie wyobrażają sobie tego jak można brać prysznic lub zażywać kąpieli w sypialni, ale osoby nowoczesne, otwarte na nowe pomysły, dadzą się przekonać. Można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy to wydzielenie stref – łazienka jest obok sypialni, ale odgrodzona na przykład przesuwaną ścianką lub ścianą szklaną. Drugi – połączenie pomieszczeń w harmonijną całość, bez żadnych barier w postaci ścian. Jeśli wanna lub prysznic będzie dobrze wkomponowana w róg pomieszczenia, nie będzie wywoływała konsternacji użytkownika mieszkania.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *