Aranżacja marynistyczna

By on 05.11.2014 in Aranżacje, Urządzanie

Aranżacja marynistyczna

Każdy tęskni za wakacjami spędzonymi nad morzem. Plaża, piasek, szum wody, promienie słońca, lekki powiew morskiej bryzy, smażona rybka na obiad, widok kutrów na horyzoncie. Chciałoby się zachować ten klimat na dłużej, zabrać go ze sobą do domu. Teraz to możliwe, potrzeba tylko trochę chęci, czasu i pieniędzy na zaaranżowanie wnętrza na styl marynistyczny.

Właściwie każde pomieszczenie nadaje się na taką stylizację – sypialnia, salon, kuchnia, łazienka, pokój dziecięcy. Zacznijmy od łazienki, bo ona najbardziej kojarzy się z wodą. Kolorystyka biało-niebieska lub biało-granatowa jest jak najbardziej wskazana. W łazience najczęściej wykorzystuje się do pokrycia ścian płytki ceramiczne, ale doskonale nadają się do tego także panele PCV, bo są odporne na wilgoć i bardzo łatwo utrzymać je w czystości.

Kuchnia. Drewniany stół i krzesła będą bardzo efektownie wyglądały jeżeli pokryjemy je białą bejcą. Nie muszą być idealnie gładkie. Nawet jeśli mają zarysowania lub są lekko wyszczerbione to wyglądają bardzo atrakcyjnie.

łazienka marynistyczna

W salonie możemy zastosować jasną kolorystykę połączoną z naturalnym drewnem. Na przykład jasna kanapa i dywan, zasłony w biało-niebieskie pasy a meble drewniane. Do tego kilka dodatków – szklana misa wypełniona kamieniami, duże muszle na parapecie lub obraz z widokiem na morze. Trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić z gadżetami, to efekt będzie kiczowaty. Lepiej wybrać jeden dominujący element.

W sypialni kierujmy się podobnymi zasadami jak w przypadku salonu. Ciekawym i praktycznym meblem będzie drewniana skrzynia, w której można przechowywać pościel i ręczniki.

W pokoju małego dziecka można totalnie zaszaleć. Tapeta i pościel w marynarskie wzory, rafandynki i muszle na półeczkach, plakaty z filmu „Piraci z Karaibów”. Absolutnym strzałem w dziesiątkę będzie hamak lub linki podwieszane przy suficie, na które dziecko może się wspinać.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *