A może parawan nawannowy?

By on 23.10.2014 in Aranżacje, Porady

A może parawan nawannowy?

Jeżeli wybraliśmy do wyposażenia naszej łazienki wannę, a po czasie okazało się, że na co dzień chętnie skorzystalibyśmy z wzięcia szybkiego prysznica, jest tu pewne rozwiązanie.

Wystarczy nad wanna zamontować szynę, na której zamontujemy parawan nawannowy. Niewiele osób jednak jest skłonna zdecydować się na takie rozwiązanie ponieważ uważa, że da to absolutnie nieestetyczny wygląd, oszpeci wręcz wystrój łazienki. Nie jest to do końca prawda, ponieważ producenci parawanów stanęli na wysokości zadania i stworzyli takie modele, które zdecydowanie mogą zachwycić swoim wyglądem.

Cały sekret tkwi tu jednak w odpowiednim dopasowaniu parawanu do stylu wystroju salonu kąpielowego. Parawany dostępne są zarówno we wzorach i motywach, które przywołują skojarzenia z tradycyjną łazienką lub taką urządzoną w angielskim stylu, jak również świetnie wpasowujące się w nowoczesne aranżacje.

Parawan to jednak przede wszystkim przedmiot funkcjonalny. Jego zadaniem jest chronienie łazienki przez zalaniem w momencie gdy bierzemy prysznic. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na materiał, z którego parawan nawannowy jest wykonany. Musi być on nienasiąkliwy, ale również bardzo trwały. Nie trudno bowiem o to, aby taki parawan naciągnąć podczas brania prysznica.

Współcześnie jeżeli mówimy o parawanach mamy na myśli elementu konstrukcji, które instaluje się na obrzeżach wanny i do sufitu. Bardziej niż dawne materiałowe zasłonki prysznicowe, przypominają one kabiny prysznicowe, bo taką też mają spełniać.

To doskonały kompromis, dla tych osób, które nie potrafią się zdecydować, czy wolą korzystać z prysznica czy też z wanny.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *