A może master bedroom?

By on 18.08.2015 in Porady

A może master bedroom?

W aranżacji wnętrz królują co jakiś czas zupełnie odmienne motywy oraz zasady projektowania. Ostatnio przyszedł czas na nową, odmienioną sypialnię, widzianą poprzez pryzmat nie jednego pomieszczenia ale…

No właśnie czego?

Master bedroom, bo tak nazywa się ten nowy sposób na aranżację sypialni, zakłada, że sypialnia wcale nie musi składać się z jednego zwartego pomieszczenia. Od teraz może składać się na kilka mniejszych wnętrz. Zgodnie z tą zasadą na prywatną strefę sypialnianą gospodarzy składa się również garderoba oraz łazienka.

Dla wielu osób tego typu rozwiązanie okazuje się bardzo praktyczne i wręcz idealne. Dlaczego? Sypialnia to miejsce odpoczynku, ale także miejsce prywatne, w którym chcemy poczuć się dobrze i bezpiecznie. Nie chcemy zatem aby obce osoby zaglądały nam pod przysłowiową pościel. Jeśli zatem w jednym miejscu zbierzemy miejsce do spania, miejsce do codziennej toalety oraz garderobę i oddzielimy je szczelnie od reszty domu, to właśnie taki swój azyl uzyskamy.

Najczęstsze projekty master Badorom zakłada wejście z pokoju bezpośrednio do toalety. Wówczas możemy poczuć się niczym w prywatnym hotelowym apartamencie. Do tego z nikim nie musimy dzielić się owa łazienką, jest bowiem tylko na naszą wyłączność.

Wreszcie tak zaprojektowane wnętrze to także poranki podczas, których bez skrępowania możemy przymierzać różne części garderoby i przygotowywać się do wyjścia np. do pracy.

W projektach master bedroom centralnym miejscem jest oczywiście sypialnia, to ona ma największe wymiary i pełni nadrzędna rolę względem garderoby i toalety. Garderoba z kolei jest najmniejsza, ale tak funkcjonalnie urządzona by pomieściła bardzo dużo rzeczy.

Wszystko znajduje się w obrębie kilku metrów kwadratowych.

Master bedroom w Polsce dopiero zaczynają podbijać rynek aranżacyjny, z kolei w Stanach, skąd zresztą się wywodzą, istnieją od bardzo dawna. W polskich marketach budowlanych powoli znajdziemy jednak materiały, które pozwolą nam stworzyć własne master bedroom. Pamiętajmy, że dobrze urządzonej sypialnia charakteryzuje się odpowiednią kolorystyką, warto więc skorzystać z szerokiej palety farb kolorowych dostępnych na Castorama.pl.

sypialnia

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *