A może łazienka małżeńska?

By on 29.09.2015 in Porady

A może łazienka małżeńska?

Wspólny dom, szczególnie w przypadku młodego małżeństwa to nie tylko pierwszy wspólny kąt w postaci sypialni, ale także wspólna łazienka, kuchnia, salon. Niestety poza przyjemnościami jakie bezsprzecznie niesie za sobą mieszkanie z ukochaną osobą, codziennie jesteśmy także narażeni na kłótnie wynikające z różnych przyzwyczajeń wyniesionych z dotychczasowego trybu życia.

Czasem może nam przeszkadzać bałagan pozostawiony w kuchni, czasem zbyt głośno włączony telewizor. Najgorszą zmorą jest jednak łazienka, szczególnie , kiedy w godzinach porannych każdy z nas spieszy się do pracy.

Czy problem zajmowanej łazienki i wyczekiwania na moment, aż wreszcie będzie wolna możemy jakoś zlikwidować?

Dobrym sposobem jest zaprojektowanie w naszym domu: z jednej strony łazienki małżeńskiej z drugiej osobnego WC.

Na czym polega aranżacja łazienki małżeńskiej?

Łazienka tego typu, jak sama nazwa wskazuje zakłada że w jednym czasie będą korzystały z niej dwie osoby, a jedna.

Co za tym idzie, w szczególności opiera się ona na: podwójnym zlewie oraz wannie i prysznicu.

Oczywiście tego rodzaju projekt nie będzie przeznaczony dla łazienek o małej powierzchni. Żeby pomieścić wszystkie elementy armatury, trzeba bowiem powierzchni powyżej 9m2.

Wszystkie wybrane przez nas sprzęty powinny być oczywiście funkcjonalnie rozłożone  do danego pomieszczenia. Nie może być sytuacji, w której dojście do jakiegokolwiek z nich jest utrudnione.

lazienka

Ogólnie w aranżacjach łazienkowych zaleca się zresztą montaż wanny wolnostojącej aniżeli zabudowanej.

Jeśli z kolei chodzi o prysznic, to najbardziej efektownie będzie wyglądał ten z płaskim brodzikiem (dostępny w dużych marketach budowlanych).

Łazienka małżeńska to idealny sposób na oszczędność czasu. Jednocześnie z łazienki korzystają dwie osoby w takim zakresie jaki akurat jest im potrzebny do osiągnięcia komfortu. Poranna toaleta staje się zatem znacznie przyjemniejsza, a my wstajemy bez stresu, że ktoś nie zdąży wyszykować się do pracy.

Ważne jest również dobre zaprojektowana podłoga w łazience na ten temat sporo znajdziesz informacji w dziale Porady na Castorama.pl

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *