Tworzymy przestrzeń na nowo zaczynając od segregacji

By on 04.05.2011 in Dekoracja

Tworzymy przestrzeń na nowo zaczynając od segregacji

Jeżeli nie rozpoczynamy urządzania się w świeże wyremontowanym domu, gdzie w każdym pomieszczeniu są tylko gołe ściany i podłogi, znaczy to, że chcemy nadać nowy styl istniejącej już przestrzeni. Pierwszym etapem metamorfozy wnętrza powinna być rzetelna i bezkompromisowa segregacja przedmiotów, które w nim się znajdują.

Proponuję zacząć od ciuchów. Najczęściej mamy ich bardzo wiele, a w rzeczywistości chodzimy z jednej czwartej z nich. Jeżeli mamy więc ciuchy, które są już niemodne, zniszczone, nie pasujące – koniecznie się ich pozbądźmy , ponieważ zabierają jedynie przestrzeń. Domyślam się, że panie będą tu miały niemały problem, a wyrzucenie sukienki z młodości może okazać się doświadczeniem niemal traumatycznym, zapewniam jednak, że warto.

Następnie należy zająć się książkami. Zdecydowanie mamy do nich o wiele większy sentyment niż do ubrań, dodatkowo bardzo wielu z nas lubi otaczać się książkami. Jednak jeżeli znajdziemy na naszych półkach jakieś stare przewodniki, słowniki, książki, które nie wywarły na nas żadnego wrażenia, najlepiej będzie schować je do kartonu i wynieść na strych.

Rozejrzyjmy się po pokoju i chłodnym okiem spróbujmy ocenić, które przedmioty, po prostu w nim są, a które istotnie wzbogacają wnętrze. Nikt nie każde nam przecież trzymać wszystkich pamiątek na wierzchu. Jeżeli chcemy stworzyć harmonijną przestrzeń, trzymanie w niej rzeczy które całkowicie nie pasują tylko dlatego że mamy do nich sentyment, może zburzyć cały efekt. Musimy być bezkompromisowi.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *