10 nietypowych pomysłów na prezent świąteczny

By on 12.03.2015 in Inne

10 nietypowych pomysłów na prezent świąteczny

Święta to czas spotkań w rodzinnym gronie, wspólnego gotowania, stresującego sprzątania. By ten czas nie zamieniły się w mechaniczną konieczność, warto pomyśleć o tym, jak go zorganizować. Jednym z ważnych, i przyjemnych aspektów tego okresu, jest wręczanie sobie prezentów.


W Polsce najpopularniejsze są zestawy kosmetyków, skarpety, krawaty i swetry. Aby odczarować tę nie najlepszą tradycję, nie trzeba wiele, wystarczy trochę chęci i kreatywności. Oto lista dziesięciu nietypowych i zaskakujących prezentów.


1. Naklejki na ścianę, z ulubionym cytatem osoby, której chcemy wręczyć prezent. W internecie jest wiele, niedrogich sklepów, w których można taki napis zaprojektować i zamówić. To piękny gest, którym pokażemy, że słowa i uczucia bliskiej osoby są dla nas ważne.


2. Lot motolotnią. Ceny zaczynają się już od 199 zł. Jeśli wiesz, że osoba, której planowałbyś wręczyć tak niezwykły prezent, nie ma lęku wysokości – warto!


3. Nagrać piosenkę. Melodii w internecie jest od groma, można napisać do nich słowa, prosto z serca i zaśpiewać. Zabawa gwarantowana nawet dla tego, który nagrywa. A i bardzo tani sposób, na okazanie sympatii.


4. Zrobienie na szydełku szala w ulubionych kolorach. Do jego wykonania, będzie potrzebne od dwóch do czterech nici. Oscylują one w cenie 8 zł. Jest to czasochłonny prezent, lecz jeśli nigdy nie zajmowałeś się robótkami ręcznymi… uwierz, że osoba obdarowana to doceni.


5. Kartka świąteczna własnoręcznie zrobiona i wymyślona. Idealny prezent dla znajomych, z którymi nie jesteśmy bardzo zżyci, lecz ich lubimy.


6. Butelka domowego wina. Da osób dorosłych, które cenią sobie poznawanie nowych smaków. Zamiast butelki wina, wymiennie mogą być to domowe wypieki. Na święta popularne są pierniki.


7. Fotoksiażka, która w cięższych chwilach pocieszy. Warto wybrać do niej zdjęcia, które są ważne dla osoby dostającej tenże prezent.


8. Karafka z opcją wygrawerowania dedykacji. Droższy prezent, lecz jeśli kogoś stać i uważa to za odpowiedni prezent, czemu nie?


9. Kubek – nietypowy. Termiczny kubek w różnym kształcie. Internet oferuje nieskończoną ilość modeli. Jeśli osoba kocha fotografię, możemy kupić jej kubek termiczny w kształcie obiektywu.


10. Pochłaniacz złości. Polecane dla kobiet, które nadmiernie stresują się przygotowanie Bożego Narodzenia.
Wszystkie propozycje są przykładowe i mogą posłużyć jako inspiracja. Ważna jest kreatywność, bo dzięki niej zaskoczymy wiecznie znudzonego krawatami wujka, pokażemy spontaniczność partnerowi i uradujemy mamę lub tatę. Przy okazji warto sprawdzić, co jest wskazane w przypadku wyboru jubileuszowych prezentów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *