Wzorzyste pomieszczenia, wzorzyste motywy

By on 04.05.2011 in Dekoracja

Wzorzyste pomieszczenia, wzorzyste motywy

Z przeróżnymi wzorami spotykamy się na każdym kroku. Widoczne są na ścianach, meblach, dywanach obrusach, zasłonach. Jeżeli w pomieszczeniu, w którym przebywamy dłuższy czas, znajduje się wiele elementów, które charakteryzują się skomplikowanymi formami i wzorami, wiedzmy o tym, że mają one na nas dynamizujący wpływ. Co jest oczywiście bardzo dobre, jeżeli tylko nie jest to wnętrze sypialni, w której chcemy się zrelaksować. Tu powinniśmy zastosować gładkie elementy z delikatnymi wzorami, które to właśnie będą oddziaływać na nas przynosząc spokój i ukojenie.

Nie trzeba jednak od razu popadać w skrajności. Najlepiej jest bowiem połączyć ze sobą te dwa elementy znajdując tak zwany złoty środek. We współczesnych trendach dekoracyjnych bardzo modne są gładkie powierzchnie jednak o bardzo „żywych” kolorach – i to właśnie jest złoty środek. Połączenie dynamizmu ze spokojem, yin z yang. Posługując się przykładem. Niezwykle modne są ostatnio krzesła o tak niesamowicie nietypowych kształtach, że czasem nawet zastanawiamy się czy to rzeźba czy jeszcze krzesło. Jednak zawsze meble tego typu są jednokolorowe.

Wzory stosowane we wnętrzach najczęściej mają po prostu funkcje dekoracyjną. Mają sprawić żeby pomieszczenie wydawało się bardziej interesujące. Bardzo modnym ostatnio jest nakładanie bardzo dużych i wyraźnych wzorów na jedną ze ścian, pozostałe trzy malując na gładko, o wiele jaśniejszym kolorem, pasującym do ściany z wzorami. Uważajmy jednak aby nie przesadzać z wzorami. Wyjątkiem może tu być jedynie pokój zabaw dla dzieci. Wzory pobudzają, tak więc ich zbyt duża ilość może spowodować nawet podenerwowanie.