Wykorzystanie zdjęć i obrazów do dekoracji naszych wnętrz
Według zasad feng shui w aranżacji i dekoracji wnętrz, tak samo ważnym elementem, jak kolory i rozmieszczenie mebli, są przedmioty. Wszystko co znajduje się w pomieszczeniu, w którym przebywamy, oddziałuje na nas w pewien sposób.
Najczęściej stosowaną ozdobą ścian są przeróżne zdjęcia i obrazy. Jednak nie mogą to być byle jakie obrazy. Należy je w odpowiedni sposób dobrać do naszego otoczenia. Poniżej kilka wskazówek, jak zrobić to dobrze.
Zaczynając od zdjęć. Zazwyczaj oprawiamy lub wkładamy w antyramy zdjęcia naszych najbliższych. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie przesadzić z ich ilością. Jeżeli w naszym otoczeniu znajdzie się przykładowo cała ściana wypełniona zdjęciami osób, które zdawać się będzie, przez cały czas na nas patrzą, bardzo możliwe, że wywoła to w nas zamiast uczuć sentymentalnych, raczej pewnego rodzaju paranoję. Jeżeli jednak decydujemy się już na umieszczenie kilku zdjęć w przestrzeni, z którą obcować będziemy codziennie, wybierzmy jedynie te zdjęcia, na których są napraw najbliższe nam osoby i które wywołują u nas jedynie radosne wspomnienia i myśli. Jeżeli otoczymy się zdjęciami przypominającymi nam przeszłość lub które kojarzymy z pewnym niemiłym doświadczeniem, codzienne patrzenie na nie może wywołać w nas zatracenie poczucia teraźniejszości, a także melancholię i przygnębienie.
Zasady feng shui mówią o tym, że zdjęcia łączące się z przeszłością, jak na przykład zdjęcia rodziców, powinny znajdować się na lewej ścianie (patrząc od wejścia do domu), na prawej natomiast te które przywołują myśli o przyszłości, jak na przykład zdjęcia dorastających dzieci.
Równie przemyślane powinno być dobieranie obrazów i plakatów, które będziemy chcieli wprowadzić na stałe do naszego wnętrza. Najważniejszy jest temat, kolorystyka i styl obrazu. Absolutnie nic dobrego nie wniosą do naszej codzienności obrazy o mrocznej kolorystyce, przygnębiającej treści, symbolizujące osamotnienie. Siła perswazji powoduje, że nawet obrazy mogą mieć duży wpływ na nasze samopoczucie. Na przykład czyste, nie zaburzone niczym krajobrazy powodować mogą uczucie monotonii, a ekspresyjne kolorowe wzory uczucie rozdrażnienia i podenerwowania.