Po czym poznać dobrego fachowca?
Jak wiadomo, nie jesteśmy specjalistami od wszystkiego, i o ile pomalowanie ścian nie sprawia nam większego problemu, to do „większych remontów”
potrzebować będziemy fachowca z prawdziwego zdarzenia. Musimy sobie jednak zdawać sprawę z tego, że o dobrego specjalistę wcale nie jest tak łatwo. Dlaczego? Bo częściej możemy trafić na kogoś, kto tylko udaje, że zna się na swoim fachu, a tak naprawdę jego niekompetencja wychodzi dopiero po skończonej pracy. Wtedy tracimy czas i pieniądze na poprawki lub kompletną przeróbkę. Jak rozpoznać dobrego fachowca?
Przede wszystkim po liczbie przepracowanych w zawodzie lat. Doświadczenie nabywa się wraz z wiekiem i jest większe prawdopodobieństwo, że fachowiec z 20 letnim stażem będzie lepszy, niż taki, który dopiero otwiera swój biznes.
Cenną wiedzę możemy czerpać również z narzędzi, którymi dysponuje. Jeśli jest to przysłowiowy młotek i śrubokręt, to niewiele możemy od niego wymagać. Natomiast, gdy nasz fachowiec posiada sprzęt, który zdecydowanie ułatwia mu pracę, a nam o jego istnieniu nawet się nie śniło, to mamy gotowy, doskonały wyznacznik.
Wybierając fachowca powinniśmy zwrócić uwagę również na ceny, jakie proponuje. Rozejrzyjmy się jakie stawki obowiązują w naszym mieście – doskonale do tego celu nadaje się forum Leroy Merlin, gdzie zarówno fachowcy, jak i klienci je podają. Pamiętajmy, że zarówno za niska, jak i za wysoka stawka nie jest dobra. Znajdźmy więc złoty środek.
Dobrym wyznacznikiem sprawdzenia fachowca jest również kontakt z jego poprzednimi klientami. Zawsze możemy poprosić o numer telefonu do nich i ewentualnie skonsultować – ludzie zwykle udzielą obiektywnych odpowiedzi, a na tym nam przecież zależy.
Wreszcie sprawdza się też zajrzenie na jeden z kilku serwisów oceniających fachowców. Możemy zapoznać się z komentarzami klientów, którzy korzystali z usług danego specjalisty i na tej podstawie zdecydować, czy jesteś zainteresowani jego ofertą.
Sposobów na sprawdzenie fachowca jest wiele, warto więc choć część z nim zastosować, zwłaszcza, jeśli cenimy swój czas, a tego musielibyśmy poświęcić znaczniej więcej, gdyby okazało się, że coś nie poszło po naszej myśli.